Darmowa dostawa od 200zł 🚚 | Info: +48 692 024 208 ☎️

Herbata Zielona Genmaicha z Ryżem BIO – MOYA – 60g

39.29  34.89 

Genmaicha to wysokiej jakości zielona herbata sencha połączona z ziarenkami prażonego ryżu („genmai”). Ryż jest specjalnie namaczany i parzony zanim zostaje wysuszony i poddany prażeniu. Połączenie naparu z liści senchy i ryżu daje genmaichy charakterystyczny orzeźwiający, delikatnie orzechowy smak, mocny aromat i rdzawo-zielony kolor.

Poprzez relatywnie niską zawartość senchy (50%) to herbata o dość niskiej zawartości kofeiny. Jest za to ceniona za wysoką zawartość minerałów (magnezu, wapnia i potasu).

Ta herbata to idealny, w zupełności ketogeniczny napój, którym możesz cieszyć się przez cały rok!

 

Na stanie

Darmowa wysyłka od 200zł 🚛
  

Genmaitcha – skład i przygotowanie

skład: zielona herbata genmaicha 50%*, brązowy ryż 50%* (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Zalecane spożycie:
Ilość herbaty: 3g na 250ml
Czas parzenia: 2-3 min.
Temperatura parzenia: 70-80 C

Historia japońskiej herbaty:

Genmaicha była przez wieki uważana w Japonii za napój dla osób najbiedniejszych, których nie było stać na picie samej senchy. Dodany ryż, zwiększał objętość herbaty i nadawał jej dodatkowego aromatu. Z czasem genmaicha stała się popularna wśród wszystkich warstw społecznych w Japonii a potem na całym świecie gdzie zyskała przydomek „popcorn tea” (prażone ziarnka ryżu przypominały bowiem z daleka prażoną kukurydzę).

W Japonii genmaichę często piją mnisi w trakcie długich okresów postów. Poprzez relatywnie niską zawartość senchy (50%) to herbata o dość niskiej zawartości kofeiny. Jest za to ceniona za wysoką zawartość minerałów (magnezu, wapnia i potasu). Ze względu na jej działania wspomagające układ trawienny tradycyjnie podaje się ją do posiłków.

MOYA MATCHA – POŁĄCZENIE JAKOŚCI, TRADYCJI I WYJĄTKOWEGO SMAKU

Moya Matcha to marka autentycznej japońskiej, w pełni organicznej matchy uprawianej w regionie Uji w prefekturze Kioto, znanej z uprawy najwyższej jakości zielonej herbaty od ponad 800 lat.

Moya Matcha jest uprawiana i zbierana na małych rodzinnych plantacjach herbaty ekologicznej. Następnie jest przetwarzana lokalnie, tak aby zapewnić najwyższą jakość i świeżość.

Otrzymuj co miesiąc na swój email
podsumowanie najciekawszych badań
i najważniejszych wydarzeń w świecie ketozy.Dowiedz się więcej
Waga 0.2 kg
Wymiary 1 × 1 × 1 cm
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.